2 سال پیش
اشتراک گذاری
صفر تا صد ست کردن اکسسوری های جذاب مردانه

صفر تا صد ست کردن اکسسوری های جذاب مردانه

اکسسوری ها پارتی جدا از آیتم های اصلی لباس ها هستند که بدون آن ها استایل شما چیزی کم دارد اکسسوری ها شامل پوشت،کمربند، دستکش، کلاه، شال گردن،  عینک، کراوات، پاپیون و … می باشد. در این مقاله درباره نحوه ست کردن چند اکسسوری مردانه با شما سخن خواهیم گفت با ما همراه باشید

ست کردن کروات با کت و شلوار

آقایان در مهمانی های رسمی یا محیط های کاری کت وشلوار به همراه کروات میپوشند.  همه ما به خوبی میدانیم که کروات یک اکسسوری مردانه است که در طرح و رنگ های مختلف وجود دارد و می تواند استایل مردانه را به شدت تحت تاثیر قراردهد. اما لازم است که مانند  هر اکسسوری دیگری روش استفاده از آن را نیز بیاموزیم. این اکسسوری جزِیی از استایل کلاسیک است و در سایر استایل ها استفاده بسیار کمی دارد.

کروات مردانه را در دو دسته رسمی و غیر رسمی میشناسیم. با این تعریف که کروات هر چه تیره تر و ساده تر باشد رسمی تر و هر چه رنگ آن روشن تر و غیر رسمی تر است.

نکته اول در استفاده از کروات به همراه کت و شلوار انتخاب کت و شلوارمناسب است. سپس  رنگ کت و شلوار. باید بدانید که در استایل رسمی و کلاسیک یک کراوات قرمز جزو الزامات است زیرا با چهار رنگ اصلی کت و شلوار (مشکی، طوسی، سورمه ای و کرم قهوه ای) به خوبی ست می شود.اگر دوست دارید از کروات طرح دار استفاده کنید دقت کنید که پیراهن و کت و شلوار شما باید ساده و هیچ گونه طرحی نداشته باشد.مهمترین قانون در کروات آن است که آقایان لاغر اندام از کراوات پهن و آقایان درشت هیکل از کراوات باریک استفاده کنند.

اندازه و جای کراوات

مساله بعدی این است که انتهای کراوات باید در وسط کمربند شما قرار گیرد. بالاتر (روی پیراهن) و پایین تر (روی شلوار) غلط و نابجاست.گیره کراوات در این میان گیره کراوات کاربردی‌ ترین نوع اکسسوری مربوط به کراوات است. این گیره کمک می‌کند تا دو بخش جلویی و عقبی کراوات به هم و به پیراهن متصل باقی بمانند و وقتی که در فضای باز و در مقابل جریان باد هستید ظاهر مرتب‌ تری داشته باشید.

گیره کراوات

علاوه بر این گیره کراوات ظاهر آقایان را شیک و کلاسیک نشان می‌ دهد و بیشتر استایلی رسمی و اداری دارد. بهترین رنگ برای گیره کراوات، طلایی و نقره‌ای است، به خصوص نقره‌ ای که با کت و شلوار مشکی هماهنگی زیبایی به وجود می‌ آورد. البته می‌ توانید از رنگ‌ های دیگر نیز به شرطی که با بقیه تیپ شما همخوانی داشته باشد استفاده کنید.پاپیوناگر برای بار اول می خواهید از پاپیون استفاده کنید رنگ مشکی را به شما توصیه می کنیم.

ست کردن کمربند با کفش

تک رنگ بودن اکسسوری مردانه ظاهر شما را سطح بالا و دلپسند می سازد. به طور حتم شما هم از قانونی که لوازم جانبی چرمی همواره باید ست باشنداطلاع دارید بنابراین اگر کفش های شما قهوه ای است کمربندتان هم باید قهوه ای باشد.

ساعت مچی

برای ست کردن با کت و شلوار ساعت یکی از مهمترین اکسسوری‌ هایی است که می‌ تواند میزان تاثیرگذاری یک مرد را مشخص کند . نمی‌ توان تاثیر ابتدایی لباس و البته ساعت به عنوان یکی از مهمترین اکسسوری‌ ها را نادیده گرفت. ساعت‌ ها می‌ توانند میزان اعتبار شما را در یک جلسه کاری تحت تاثیر قرار دهند یا نظر شخص خاصی را در مورد شما در یک قرار دوستانه جلب کنند.یبرای کت و شلوار رسمی و شیک سراغ خرید ساعت مچی مردانه‌ای بروید که زیر سر آستین پیراهن آستین بلندتان قرار بگیرد و تنها زمانی که آستین شما کمی بالا می‌رود دیده شود. چنین ساعتی لزوما باید بند ظریف‌تری داشته باشد، چرم بهترین انتخاب است.

پوشت

پوشت یا دستمال جیبی نوعی اکسسوری مردانه است که نسبت به بقیه اکسسوری ها به کمتر پرداخته شده است . اما به اندازه عطر و کراوات و ساعت مهم است و غیر قابل چشم پوشی . اگر شما بتوانید به خوبی و به درستی از این دستمال جیبی تزئینی استفاده کنید و یاد گرفته باشید که آن را به صورت صحیح تا کنید خواهید دانست که هیچ محدودیتی برای استفاده از آن در مراسم ها و موقعیت های مختلف نخواهد داشت که بسا تاکنون نیز در غفلت به سر میبردید

دکمه سرآستین

دکمه سر دوست نوعی اکسسوری فلزی است که در اشکال مختلف تولید می‌شود. وظیفه اکسسوری دکمه سرآستین مرتب نگاه داشتن سرآستین های پیراهن مردانه است. هرچند این اکسسوری فقط در استایل رسمی کاربرد دارد اما شما میتوانید از انواع ساده تر آن در استایل روزمره خود بهره ببرید و این نکته را فراموش نکنید که دکمه سر دست فقط با پیراهن های سفید رنگ و شیری رنگ قابل استفاده است و هنگام استفاده از دکمه سر دست، ساعت شما باد از جنس فلزی باشد


اشتراک گذاری